Rolety Vegas – który model wybrać?

Przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu rolety, zastanówmy się, jakie mamy wobec naszych przyszłych rolet oczekiwania. Istotne jest, aby wybrany przez nas system spełniał nie tylko potrzeby praktyczne, jak ochrona przed ciepłem i promieniami słonecznymi, ale i estetyczne; nie zapominajmy, że to bardzo istotny element wystroju naszego wnętrza. A zatem zdefiniujmy kilka kluczowych zasad, którymi będziemy kierować się w wyborze rolet:

 
Rolety w kasetach – Classic, Profil- są rozwiązaniem bardziej eleganckim niż te bez osłon, dlatego też bardziej nadają się do „oficjalnych” pomieszczeń w naszym domu, takich, w których przyjmujemy gości, znajomych, gdzie istotne jest idealne skomponowanie się korpusu rolety z oknem i uzyskany w ten sposób efekt wizualny. Rolety bez kasety – Mini - nadają nastrój pewnej przytulności, ciepła, mają bardziej swojski, nieformalny charakter. Polecałbym je do sypialni, pokoju dziecięcego, kuchni. Roleta Mix to rozwiązanie idealne tam gdzie istotna jest prywatność i możliwość zasłonięcia rolety od dołu okna, bez ograniczania ilości światła wpadającego do pomieszczenia przez górną strefę okna, a więc w sypialni, łazience, a nawet w kuchni.
 
Warto dodatkowo zwrócić uwagę na kwestię prowadnic rolety – do wąskich, wysokich okien wybierajmy rolety z prowadnicami przestrzennymi, nie zachodzącymi w światło szyby, tak, aby nie zabierać dodatkowo małej już przestrzeni, przez którą wpada światło do pomieszczenia, w przypadku okien szerokich możemy sobie pozwolić na płaskie prowadnice i stratę 2-4 cm na szerokości szyby.
 
Niezwykle istotne jest, aby dokonując pomiaru skorzystać z pomocy wykwalifikowanej ekipy monterów u autoryzowanego partnera i dystrybutora rolet Vegas. Dokładne zdjęcie pomiaru decyduje w dużym stopniu o dobrym przyleganiu rolety do ramy okna i spasowaniu poszczególnych jej elementów – kasety i prowadnic. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy do czynienia z nietypowymi listwami przyszybowymi lub generalnie, oknem o nietypowej konstrukcji. Dzięki temu unikniemy kłopotów z przyszłym użytkowaniem rolety, będących konsekwencją źle wykonanych pomiarów, takich jak prężenie kasety, odstawanie prowadnic od powierzchni okna, czy po prostu prześwitywanie promieni słonecznych przez szpary między zbyt wąską tkaniną rolety a ramą okna.
 
Osobną kwestią jest dobór tkaniny, jej gęstości, rodzaju i co najważniejsze, koloru.